O závodě

I letos poslední sobotu v září proběhne jeden z nejstarších závodů v celé oblasti – již 29. ročník závodu horských kol a 18. ročník závodu v běhu na dominantu města Sušice, oblíbený turistický a pro mnohého Sušičáky i mýtický cíl, vrchol Svatoboru, který dosahuje i s vyhlášenou rozhlednou výšky 859 m.n.m.  Odsud se Vám naskytnou jedinečné výhledy na celý hřbet Šumavy i s nejvyšší horou, Velkým Javorem.

Po dlouhém a nejen pro život na Svatoboru temném období se členové Skiclubu Sušice rozhodli přinést do našich končin něco nového. Po pořádání lyžařských závodů a závodů v nově se rozvíjejícím triatlonu se klub rozhodl uspořádat též závody na horských kolech, v té době cyklistické novince. A kam jinam než na oblíbený a konečně i pro hosty znovu přívětivý Svatobor. První ročník se koná 5. října 1991. Zúčastňuje se jej prvních 21 odvážných mužů a žen ze Sušice, Prahy, Rokycan, Klatov a je při tom i návštěvník – závodník, osadník  z Brazílie, ne všichni ještě na plnohodnotných MTB. Od té doby se závod s malými výjimkami pořádá vždy poslední víkend v září, na stejné trase, pouze se změnami v okolí vrchu Antonín.

Na volání o rozšíření možnosti si zazávodit jsme reagovali v roce 2002, kdy  byl závod obohacen o běžeckou disciplínu, tedy letos se dočkáme již 18.  jubilejního ročníku  v běhu. S překvapením jsme zjistili, že se běžci mohu směle porovnávat s cyklisty. Každým rokem je tak vidět nejen cyklisty, kteří předjíždějí běžce, ale i naopak. Porovnávání časů v cíli je pěknou bilanční tečkou obou soupeřících komunit.  V posledních několika letech se závod rozšířil i o kategorii rodinných týmů.

Od roku 2009 se závod pořádá i jako Memoriál Josefa Křivance, dlouholetého předsedy Ski Clubu Sušice.

Cílem našeho sdružení bylo a je zaujmout sportem co nejširší veřejnost a nabídnout hezký sportovní zážitek spolu s odpolední zábavou pro co nejvíce přátel sportu všech výkonnostních úrovní, prostě pro všechny vyznavače aktivního  a pozitivního přístupu k životu. Přijďte si zasportovat nebo se pobavit. Na Svatoboru je vždy krásně.

Těšíme se na Vás v sobotu 28. září v Sušici.

Komentáře jsou zakázány.